Odbojka: Dobar otpor Slobode, ali bodovi idu u Gradačac (Foto)

0
1121

U okviru 12. kola prvenstva odbojkašica BiH, u Tuzli je domaća Sloboda poražena od ekipe Kula Gradačac rezultatom 0:3 (20:25, 20:25, 21:25).

Glatka pobjeda gošći navodi na zaključak da su do tri boda došle lako. Međutim, u svakom setu vodila se žestoka borba, a susret je efektivno trajao 70 minuta.

U prvom setu ekipe su se smjenjivale u vodstvu, da bi kod rezultata 14:14 gošće napravile seriju poena za pobjedu 20:25 i vodstvo od 0:1 u setovima.

U drugom je ekipa iz Gradačca povela 4:8 i 8:12, te je izgledalo da će lakše dobiti set. Međutim, domaće igračice predvođene Elmom Karabegović preokrenule su rezultat na 14:13. Gošće su nakon toga dobile četiri poena u nizu, a potom su napravile razliku (16:20) što je za Tuzlanke bilo nedostižno.

Najduže se igralo u trećem setu koji je trajao 29 minuta. Igračice trenera Gorana Hadžića povele su 4:9, zatim 7:12. Na krilima publike igračice Slobode smanjile su njihovu prednost na 12:14, ali su ponovo izgubile koncentraciju.

Gošće prave seriju 0-6 (12:18) i mirno privode meč kraju. Potpuno zaslužena pobjeda gošći, ali svi komplimenti igračicaama oba tima na velikoj borbenosti i dobroj odbojci.

Kula Gradačac sada ima 33 boda, dok je Sloboda ostala na 14.

Prije početka utakmice minutom šutnje odata je počast nedavno nastradaloj bivšoj odbojkašici Erni Sinanović iz Kalesije. (tl, Foto: Miroslav Petrović)