Neslavan kraj: Sloboda poražena od Borca, u zadnjih 11 utakmica bez pobjede

0
208

U posljednjem kolu prvog dijela prvenstva BiH, ekipa Borca pobijedila je danas tuzlansku Slobodu rezultatom 2:1 (1:0).

Oba gola za domaće postigao je Kajkut (5. i 46. minuta), oba puta nakon asistencije Ziljkića.

Sloboda je jedini gol postigla u 76. minuti, kada je nakon ubacivanja iz kornera Bekrića, glavom loptu zahvatio Uzelac, a ona se od golmana i grede odbila u mrežu.

Tuzlanski tim je nakon 19. kola na 10. mjestu sa 17 bodova i predstoji mu grčevita borba za opstanak.

Ekipa s Tušnja nije pobijedila u zadnjih 11 utakmica, što je nezapamćeno, a za to vrijeme osvojila je svega pet bodova. U prvenstvu je klub promijenio tri trenera.

Milenko Bošnjaković je naslijedio igrački “devastiran” tim, trudio se da ga razbudi i dođe do pobjede, ali mu se nije posrećilo, tako da u devet utakmica u kojima je  vodio Slobodu (dvije utakmice u prošloj sezoni i sedam u ovoj), još nije trijumfovao.

Tuzlacima u zimskoj pauzi predstoji težak zadatak da “remontuju” i naravno igrački pojačaju ekipu, a da se nekim igračima definitivno zahvale, jer ni po čemu nisu opravdali dolazak u redove “stogodišnjaka”. (M. Petrović, Foto: arhiva)