Mršavo na Tušnju: Sloboda i Mladost u slaboj utakmici podijelili bodove (Foto)

Nogometaši Slobode i Mladosti iz Doboj Kaknja duel na Tušnju, u okviru 20. kola Premijer lige BiH, odigrali su bez pobjednika – 0:0.

Utakmica je bila dosta nezanimljiva, bilo je puno trke, ali ne i prilika za postizanje golova.

Unatoč najavama o agresivnoj i igri za gol više, domaći nogometaši nisu bili previše opasni, tako da je pred vratima gostujuće ekipe bilo vrlo malo opasnih situacija.

Sloboda je najbolju priliku imala u 13. minuti nakon kornera, kada je Miloš Stojanović u skoku zahvatio loptu glavom, ali je udarac sa 6-7 metara udaljenosti završio pokraj stative.

U susretu oskudnom šansama, vrijedi spomenuti pokušaj Harisa Hajdarevića u 53. minuti, ali je prizeman šut sa oko 20 metara bio lagan plijen za golmana Mladosti, Semira Bukvića.

Naposljetku, u 82. minuti Said Husejinović je s oko 20 metara udaljenosti poslao pravu „bombu“, koja je otišla pola metra iznad grede.

Podjelom bodova više može biti zadovoljna ekipa Mladosti, koja se uglavnom branila, dok igra Tuzlaka, bez obzira što je riječ o prvoj službenoj utakmici u ovoj godini, ne ulijeva optimizam. (mp – Foto: DaZ, MiP)

2 0 komentara

1. Rizah Meskovic kako je dosao obecava deset igraca iz Hajduka na posudbu,lafinas. Covjek pokupio funkciju u Slobodi sa 73 godine poslije, 13 godina pauze od rada u fudbalu sa licencama zavrsenim poslije zavrsetka trenerske karijere sa 60 godina. Prije toga 20 godina nije kupio kartu za Slobodine utakmice, kao uvrijeden sto se vratio iz inostranstva, a niko ga ne zove u Slobodu, hebote ko da je Murinjo. I na kraju, to je jedini trener u istoriji Slobode protiv koga su svi igrači pisali peticiju da ih napusti E on je sad alfa i omega. Čovjek ne zna je li poš'o ili doš'o. To njemu sin obećao da će ga vratiti u Slobodu, a to što ćemo ispasti nije problem

• Dosad su bili transparentni kad su u pitanju računi bivših predsjednika i članova uprava, a da vidimo sada njihove račune za zadnjih pet mjeseci. Jesu li opet “papirići” u knjigovodstvu. I gdje su ti članovi skupštine parajlije. Novinari se ušutili ko pi*ke