Liga košarkaša: Zrinjski odnio bodove iz Mejdana, treći poraz OKK Slobode

U susretu 8. kola prvenstva BiH za košarkaše, u dvorani Mejdan u Tuzli večeras je domaća OKK Sloboda poražena u susretu s mostarskim Zrinjskim rezultatom 101:108 (27:30, 23:23, 22:28, 29:27).

Zrinjski je s tri poena razlike dobio poluvrijeme, a u posljednju četvrtinu ušao je s prednošću od 72:81.

Iako je OKK Sloboda jedinu četvrtinu riješila u svoju korist, nije bilo dovoljno da se izbjegne treći poraz, tako da je omjer pobjeda i poraza Tuzlaka sada izjednačen, uz dvije zbog koronavirusa odgođene utakmice.

U ekipi trenera Damira Mulaomerovića Durmo je ubacio 21 (uz 20 skokova), Davis 20, Bojić 15, Manjgafić 13, Delalić 12, a Alikadić 11 poena.

U sastavu Zrinjskog najefikasniji su bili Calbe sa 28, Vranješ je postigao 27, a Knežević 18 poena (15 skokova). (tl – Foto: Darko Zabuš)