“Labudice” nadomak polufinala, uspješan debi trenera Sabljića (Foto)

0
382

U prvoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH za rukometašice, u dvorani Mejdan u Tuzli domaće Jedinstvo pobijedilo je Jedinstvo iz Brčkog rezultatom 36:30 (17:14).

Ovim trijumfom Jedinstvo je steklo osjetnu prednost pred uzvratni susret, s velikim šansama da se plasira na završni turnir ovog takmičenja. Ujedno, pobjedom je svoj prvi službeni nastup na klupi “labudica” obilježio trener Danijel Sabljić.

Nakon dosta izjednačene igre u prvom poluvremenu, domaće igračice u nastavku su potpuno dominirale. Na golu je vrlo dobro branila Ivana Rajković, kojoj su suigračice prije utakmice uručile prigodne darove za rođendan.

Na krilima povratnice Dejane Kulić i Matee Šumelj, domaći sastav je desetak minuta prije kraja imao devet golova prednosti, da bi u finišu Brčanke uspjele ublažiti poraz. Valja reći i to da je Sabljić u igru uvodio mlade igračice želeći im dati priliku da osjete slast pobjede u važnoj utakmici.

Kao što se i očekivalo, najviše problema odbrani Tuzlanki zadale su njihove bivše suigračice, Sanja Katić i Marijana Sorak, te Irena Pajić. Ipak, duža klupa “labudica” bila je presudna za ishod utakmice, koja je zadovoljila oko 200 gledatelja, uz dobro suđenje sestara Tijane i Ivane  Martinović iz Teslića.

U pobjedničkom sastavu 12 golova postigla je Dejana Kulić, deset puta u strijelce se upisala Matea Šumelj, a šest Zorana Miličević. Admira Zvekić zabila je četiri gola, Damljana Bošnjak tri, a jedan Marijana Trbojević.

U ekipi Jedinstva iz Brčkog 12 golova postigla je Sanja Katić, pet Marijana Sorak, a četiri Irena Pajić.

Uzvratni susret igra se iduće subote u Brčkom. (mp – Foto: Miro Petrović)