Kup BiH: Sloboda neporažena na Grbavici u prvoj utakmici polufinala

0
639

U prvoj utakmici polufinala Kupa BiH, nogometaši tuzlanke Slobode igrali su protiv Željezničara u gostima 0:0.

Utakmica je bila dosta “tvrda” s malim brojem prilika za gol. Sloboda je mogla povesti u 12. minuti kada je šansu imao Bekić, te u 38. nakon šuta Todorovića, ali se mreža Željezničara nije zatresla.

U drugom dijelu golman gostiju Muminović se istakao u 64. minuti nakon šuta Zakarića, dok je dobru priliku za Tuzlake propustio Smajić šutiravši preko gola.

Ovaj rezultat daje malu prednost Tuzlacima da se plasiraju u finale, a uzvratni susret na rasporedu je 18. aprila na Tušnju.

U drugom polufinalu Krupa je u Stanišićima bila bolja od prvoligaša RS Zvijezde 09, pobijedivši rezultatom 4:0. (tl)