Kup BiH: Sloboda na Tušnju poražena nakon “penala” (Foto)

0
610

Nogometaši Slobode oprostili su se od Kupa BiH, nakon što su večeras na Tušnju poraženi od ekipe Širokog  nakon izvođenja penala rezultatom 5:4, odnosno ukupno 6:5 (1:1). U regularnom toku susreta bilo je 1:1.

Sloboda je već u 8. minuti povela golom Vidovića, koji je iskoristio pogreškubraniča Širokog, presjekao je loptu, a zatim u situaciji „oči u oči“ sa Bilobrkom nije pogriješio – 1:0.

Gosti su u 19. minuti uzvratili pogotkom Popovića koji je s desetak metara glavom poslao loptu preko Vukliša u suprotni kut – 1:1.

Potom je uslijedila revija šansi i promašenih prilika. Hadžanović u 22. i Ivetić u 45. minuti pokušali su dalekometnim udarcima, ali oba puta preko grede. Između te dvije situacije golman Širokog Bilobrk zaustavio je opasan udarac Barabana, dok je pokušaj Alispahića u istoj minuti završio pokraj gola.

Na drugoj strani, u 35. minuti na nabačenu loptu visoko je skočio Čabraja, glavom je šutirao sa desetak metara, a lopta je otišla koji centimetar preko gola.

Drugo poluvrijeme počelo je žestokim pritiskom igrača Slobode. U 54. minuti Bilobrk je izbacio loptu u korner nakon odličnog šuta Vidovića.

Dvije minute kasnije uzvratio je Ćorić silovitim udarcem sa 30 metar, ali se ovoga puta istakao golman domaćih Vukliš.

U 70. minuti velika prilika za Tuzlake. Vidović je glavom šutirao, a golman gostiju loptu je izbacio skoro sa same gol linije.

Vidović je na kraju postao tragičar utakmice, jer jedini od 10 igrača nije pogodio s “bijele” tačke i to je presudilo ko će u četvrtfinale Kupa BiH.

Za Slobodu su penale realizovali Alispahić, Baraban, Smajić i Ignjatović, dok je Vidović pogodio gredu, a za Široki svi su bili precizni: Correlia, Perković, Kovačić, Ćorić i Jurić. (mp – Foto: Darko Zabuš i Miro Petrović)