Košarkaši Slobode u neizvjesnoj utakmici savladali Kakanj (Foto)

Nakon prošlosedmične pobjede u Banjaluci na početku prvenstva BiH, Sloboda je večeras u okviru 2. kola u maloj dvorani Mejdana dočekala ekipu Kaknja te slavila pobjedu rezultatom 83:78, po četvrtinama (25:17, 16:31, 23:17, 19:13).

Prvu četvrtinu izabranici Damira Mulaomerovića su bolje otvorili te poveli sa 25:17. U drugoj četvrtini gosti iz Kaknja pružili su dosta bolju igru, efikasno su završavali napade te na odmor odlaze sa vodstvom 48:41.

Košarkaši Slobode su nakratko poveli 56:54 ali su Kakanjci serijom od 7:0 ponovo došli do zasluženog vodstva, do kraja treće četvrtine igralo se koš za koš.

U posljednju dionicu susreta ušlo se kod rezultata 65:64 za Kakanj.

Posljednjih 10 minuta košarkaši OKK Slobode zaigrali su dosta borbenije te dobrom igrom prije svega u odbrani uspjeli doći do zaslužene druge pobjede u isto toliko kola.

U redovima Slobode najefikasniji su bili Durmo 23, Davis 21 i Mustapić 12. Kod Kaknja bolji od ostalih bili su Dubinski 17, Gavranić 16, Đelmo 14, Muflizović 13 i Pajović 11.

U narednom 3. kolu košarkaši OKK Slobode gostuju u Sarajevu kod Sparsa dok Kakanjci u prvom domaćem susretu dočekuju Bosnu Royal. (tl, foto: dz)