Košarkaši OKK Slobode bolji od Osječana, treća pobjeda u četiri susreta (Foto)

0
358

Pripremajući se za narednu sezonu u ABA 2 ligi i prvenstvu BiH, košarkaši OKK Slobode pobijedili su večeras u dvorani Mejdan, pred oko 300 gledatelja, ekipu hrvatskog prvoligaša Vrijednosnice Osijek rezultatom 76:72 (14:14, 25:19, 17:20, 22:22).

Iako su tokom prvog poluvremena imali porednost od 10 poena, Tuzlaci su u finišu susreta morali grčevito spašavati pobjedu, koju je u posljednjim trenucima pogotkom osigurao Amar Gegić.

Osječani su minutu prije kraja tricom Jordana poveli 71:72, ali je u narednom napadu trojku postigla i domaća “petica”, Joseph Rosque, da bi tačku na “i” stavio Gegić, a u narednom napadu gosti nisu imali preciznosti za pobjedu.

Najviše poena u domaćem timu postigli su Dejan Janjić 18, Amar Gegić 16, te Emir Čerkezović 11, dok je Miloš Grubor postigao 9, a Vladimir Tomašević 8 poena.

U ekipi Vrijednosnica Osijek Antonio Jordano ubacio je 16, Robert Kujundžić 14, dok je 13 poena postigao Andrija Šarenac, a poen manje Andrija Čorić.

Ove dvije ekipe odigrat će sutra još jednu pripremnu utakmicu s početkom u 11 sati.

Ovo je, inače, četvrta kontrolna utakmica Tuzlaka i treća pobjeda.

Pobijedili su Dunav Stare Banovce 94:70 i 78:63, te Vrijednosnice Osijek 76:72, dok su jedini poraz doživjeli u Laktašima protiv Igokee 70:73. (mp – Foto: Darko Zabuš – Miro Petrović)