Kadić u posljednjim sekundama utakmice donio pobjedu Slobodi protiv Izviđača CO (Foto)

0
325

U zaostalom susretu 6. kola Premijer lige za rukometaše, večeras je u maloj dvorani Mejdana, pred oko 500 gledatelja, Sloboda pobijedila ekipu Izviđača CO iz Ljubuškog rezultatom 29:28 (16:14).

Bila je ovo utakmica dosta izjednačenih, na momente žustrih suparnika. Tuzlaci su na klupi za kažnjene igrače proveli 16 minuta, gosti dvije minute manje.

Sloboda je nastupila bez prvog “topnika”, Emira Suhonjića koji je zbog istegnuća mišića susret gledao iz publike.

Gosti su bolje otvorili susret, u 12. minuti imali su najveću prednost (5:7 – gol Ivanovića), nakon čega su “solari” serijom 3:0 preokrenuli na 8:7 (13. minuta, gol Skopljak).

Posljednji put rezultat je izjednačen u 18. minuti (10:10) i poslije je domaći sastav bio stalno u vodstvu, u 22. minuti 13:10, da bi se na odmor otišlo s rezultatom 16:14.

Odličan nastavak ekipe novog trenera, Nedžada Mašića, rezultirao je vodstvom od četiri gola (27:23) i kada se činilo da će to biti sigurna pobjeda tuzlanskog tima, krenuli su Ljubušaci.

Serijom 4:0 došli su na 28:28 u 58. minuti. Nakon time outa, Tuzlaci su dva puta šutirali, ali nisu zabili gol.

Na njihovu sreću, imali su posljednji napad i Davor Kadić je doslovce uz zvuk sirene sa zapisničkog stola pogodio za veliku pobjedu i radost posjetilaca u Mejdanu – 29:28.

Treba reći da su domaći katastrofalno izvodili “sedmerce”, jer su od 8 udaraca pogodili samo dva, a većinu je zaustavio golman Ljubušaka.

Strijelci za Slobodu: Arnad Hamzić 8, Sedžad Abdurahmanović 6, Davor Kadić 5, Enes Skopljak 4, Semir Memić i Darko Ilić po 2, dok su po gol postigli Harun Djana i Amer Denjo.

U ekipi Izviđača najefikasniji su bili Vedran Delić sa 14 golova, Milan Vukšić je postigao 5, a Nikola Džono 3.

Ovo je treća pobjeda Slobode u šest susreta, sve su ostvarene na domaćem terenu, ali je ovoga puta protivnik bio izvrstan, tako da pobjeda ima veliku vrijednost. (Miroslav Petrović – Foto: Darko Zabuš i Miro Petrović)