Igrači Tuzla Cityja vodili, ali na kraju bodovi ostali Veležu (Foto)

0
276

Sjajnu utakmicu smo gledali danas u Vrapčićima, a na kraju je Velež nošen inspirisanim Brandaoom stigao do trijumfa nad Tuzla Cityjem od 2:1.Ponovo je Velež odlično krenuo u utakmicu pred svojim navijačima, a već u uvodnim minutama je stvorio nekoliko prilika.

Zeljković je nakon centaršuta Urdinova s lijeve strane šutirao glavom u 6. minuti, ali je na mjestu bio Fejzić, da bi samo minut poslije ponovo centaršutem sa strane prijetio domaći tim. Fejzić je opet bio priseban.

Pet minuta poslije u prilici je i Brandao, ali je njegov udarac iz dobre pozicije blokiran. Potpuno su Rođeni dominirali, ali je Fejzić bio nesavladiv i za Nusmira Fajića, koji je prijetio u dva navrata.

Posebno je dobru priliku imao u 24. minuti, kada je nakon slaloma kroz odbranu gostiju šutirao malo pored gola.

Tuzla City praktično iz prve prilike dolazi do vodstva. Igrala se 38. minuta, a tada je sa 20-ak metara šutirao sjajni Vojo Ubiparip, koji je pogodio sam ugao gola Adnana Bobića za 0:1.

Velež je imao dobru priliku i u samom finišu prvog dijela, ponovo je Brandao šutirao, ali bez promjene rezultata.

Domaći su ofanzivno krenuli i u nastavak, a to im se moglo obiti o glavu već u 52. minuti. Nermin Crnkić je istrčao kontru, ali je na kraju potpuno neometan šutirao pravo u Bobića.

Odličnu igru Velež konačno kruniše u 63. minuti, kada Brandao trese mrežu sjajnog Fejzića za 1:1.

Dao je taj gol krila Rođenim, koji jako brzo nakon toga stižu i do potpunog preokreta. Ponovo je mrežu Tuzla Cityja pogodio fenomenalni Brandao i u ekstazu bacio domaće navijače.

Velež je i nakon pogotka imao nekoliko prilika. Mogao je Fajić u 79. minuti staviti tačku na utakmicu, ali je Fejzić sjajno odbranio njegov udarac.

Do kraja Tuzla City nije uspjela napraviti probleme Rođenim, koji su došli do drugog vezanog trijumfa.

Tim iz Simin Hana je sada ugrozio svoje prvo mjesto na tabeli, te će ga do kraja dana najvjerovatnije prepustiti jednom od sarajevskih klubova.

Sarajevo, koje ima tri boda manje, dočekuje Borac na Koševu, dok će Željezničar, koji je samo bod iza ekipe Milenka Bošnjakovića, na Grbavici ugostiti Zvijezdu 09.

VELEŽ – TUZLA CITY 2:1

Velež: Bobić, Dario, Zvonić, Manev, Urdinov,Hasanović, Zeljković, Ćosić, Vehabović ,Brandao, Fajić

Tuzla City: Fejzić, Efendić, Crnkić, Husejinović, Kojić, Hasanović, Nukić, Ubiparip, Sesar, Morris, Zlatković. (SC sport=