Hrvatska tri od tri: Kauboji u drugom poluvremenu ubjedljivo nadigrali Srbiju

0
216

Rukometaši Hrvatske su pobjedom u 3. kolu grupne faze Evropskog prvenstva protiv Srbije  Evropskog prvenstva potvrdili plasman dalje, a slavili su sa prilično sigurnih 24:21 (8:10).

Srbija je dobro parirala Hrvatskoj u prvom poluvremenu, zaustavila je napade indisponiranih Hrvata, pa su na odmoru imali dva gola prednosti (10:8).

Hrvati se u nastavku bude i počinju igrati onako kako znaju i to se vrlo brzo pokazalo u rezultatskom smislu, a njihovu igru predvodili su sjajni Domagoj Duvnjak i golman Marin Šego.

Ključna je bila serija 5-0 od 43. do 45. minute, kada je Hrvatska od 12:14 do 17:14. Poveli su potom Kauboji 21:15, a onda Srbija pravi seriju od 4-0 i smanjuju na 21:19.

Ipak, Hrvati su prednost sačuvali, te na kraju slavili sa 24:21.

Bila je to treća pobjeda Hrvata na prvenstvu, te tako dominantno prolaze u naredni krug, a Srbija se s tri poraza oprašta od takmičenja. Iz grupe A je dalje prošla i Bjelorusija.

Duvnjak i Stepančić su postigli po 5 golova, dok su u selekciji Srbije Kukić i Radivojević postili po 4 gola.

Tabela grupe: Hrvatska 6, Bjelorusija 4, Crna Gora 2, Srbija bez bodova.

Španija je sa laganih 36:25 savladala Nizozemsku i također potvrdila prolazak dalje, dok su Danska i Mađarska remizirale s 24:24.

Tako su se Danci nakon poraza u prvom kolu od Islanda doveli u jako tešku situaciju, te je upitan prolazak dalje.

Za Dansku je šest golova postigao Bramming, dok je sjajnu utakmicu odigrao Balogh u dresu Mađarske, koji je pogađao sedam puta.

Sada je Dancima potrebna pobjeda protiv Rusije od 2 razlike, te trijumf Islanda nad Mađarskom.

Danska je uoči prvenstva od strane brojnih stručnjaka proglašena prvim favoritom za osvajanje naslova evropskog prvaka. (sc, tl)