Golom Crnkića Tuzla City do novih bodova i treće pozicije na tabeli

Fudbaleri Tuzla Cityja su u posljednjem meču 7. kola Premijer lige BiH na Tušnju večeras savladali bijeljinski Radnik sa minimalnih 1:0.

Bio je to prvi trijumf tima iz Simin Hana nad Radnikom u medjusobnim susretima, te četvrta pobjeda sezone, kojom je izbio na treću poziciju na tabeli, dok su Bijeljinci nastavili nizati slabe rezultate u ovoj sezoni.

Nismo vidjeli mnogo toga na otvaranju utakmice. Domaćin je imao inicijativu, ali bez konkretnih prijetnji po Dalibora Kozića.

Takvu sliku gledali smo sve do 26. minute kada veliku priliku ima Radnik. Karić je nakon centaršuta Đurića šutirao glavom, a Muminović je fantastičnom reakcijom spasio svoj gol.

Na drugoj strani odmah uzvraća Ubiparip, čiji udarac zaustavlja sjajni Kozić, a u 37. minuti prijeti i Crnkić. Tada ponovo izvrsno reaguje Kozić.

U 44. minuti Tuzla City traži i penal nakon igranja rukom jednog od defanzivaca Radnika pred golom gostiju, ali sudija Admir Musić je samo odmahnuo rukom.

Drugo poluvrijeme fenomenalno otvara tim iz Simin Hana, te već od 47. minute stiže do vodstva od 1:0.

Nakon ubačaja iz kornera prebačena je lopta u peterac gdje je nastala velika gužva, a u njoj je dosta sreće imao Crnkić, od kojeg se lopta odbija u gol za 1:0.

I poslije gola za vodstvo Tuzla City nastavlja napadati i vršiti pritisak na gol Radnika. Tako u 58. minuti u novu priliku ulazi Ubiparip, ali ga ponovo zaustavlja nevjerovatni Kozić, koji je sjajno branio večeras.

Nova velika prilika za Tuzla City viđena je u 74. minuti kada je sjajno centrirao Nukić, a Crnkić promašio prazan gol i pogodio Kozića koji je bio na zemlji.

U sljedećem napadu opasnost po gol Muminovića na drugoj strani, ali Karić nije uspio uputiti udarac iz dobre pozicije. Izblokiran je napadač Radnika.

Radnik je u 89. minuti imao najbolju priliku u drugom dijelu. Nakon ubačaja Karića, Novaković je sa pet metara glavom prebacio gol Muminovića.

Do kraja je ostalo 1:0 i Tuzla City je upisao tri boda.

Ovom pobjedom je Tuzla City stigao na treće mjesto na tabeli Premijer lige pošto ima 13 bodova – jedan manje od drugoplasiranog Sarajeva i dva od lidera Željezničara.

Iza je Borac sa 12 bodova, dok je Radnik na 10. poziciji sa svega četiri osvojena boda. (scs)

Tuzla City – Radnik 1:0 (Crnkić 47′)

Stadion: Tušanj. Sudija: Admir Musić (Sarajevo). Žuti kartoni: Barišić (Tuzla City).

Tuzla City: Muminović, Barišić, Crnkić (Badji), Karjašević (Morris), Kojić, Rugašević (Duraković), Džafić, Nikolić, Nukić, Ubiparip (Ramić), Maksimović (Đerić).

Radnik: Kozić, Novaković, Sušić, Mekić, Bradonjić (Motika), Popara (Gogić), Huseinbašić (Šarić), Karić, Đurić (Zukić), Koraksić (Nikić), Šubert.