Ekipa Tuzla Cityja “potopljena” u duelu sa Zrinjskim

0
70

Ekipa Zrinjskog, u prvoj utakmici nakon smjene trenera Harija Vukasa, ostvarila je ubjedljivu pobjedu nad Tuzla Cityjem.

Susret je odigran u veoma teškim uvjetima, na granici regularnosti, nakon što je višesatna kiša praktično potopila teren Pod Bijelim brijegom.

U takvim uvjetima bolje su se snašli domaći fudbaleri, koji su poveli već u šestoj minuti, uz određenu dozu sreće. Naime, Frane Čirjak je šutirao, lopta okrznula Hadžanovića, prevarila Fejzića i završila u mreži gostiju.

Uslijedilo je pravo mučenje u tom vaterpolskom ambijentu, da bi Zrinjski udvostručio prednost u 34. minuti. Strijelac je bio Kunić iz kontranapada, a i njegov šut je u mrežu skrenuo jedan igrač Tuzla Cityja. Ovog puta to je učinio Terzić.

Sve dileme o pobjedniku otklonio je Staniša Mandić u 64. minuti, svojim prvim golom u sezoni, i to nakon odlične kontre te ubačaja Tičinovića.

Konačnih 4:0 deset minuta prije kraja postavlja rezervista Kristijan Stanić pogotkom glavom.

Današnjim trijumfom Zrinjski, kojeg je u ovom meču s klupe vodio Nenad Gagro, koliko-toliko se vraća u bitku za vrh tabele, približio se svom današnjem protivniku na bod zaostatka i zauzeo petu poziciju. (ScSport, tl)