Ekipa Salinesa TC pobjedom protiv Tanga nastavila utrku za naslov prvaka BiH (Foto)

U susretu 11. kola Premijer futsal lige BiH, u tuzlanskom Mejdanu ekipa Salines Tuzla Cityja pobijedila je sastav Tanga iz Istočnog Sarajeva rezultatom 7:1 (3:1).

Strijelci za pobjednički sastav bili su Dino Imširović u 3. 20. i 36. minuti, Vladimir Džombić u 18. i 30., te Darko Milanović u 34. i 40., a za ekipu Tanga Srđan Milošević u 13. minuti.

Ekipa Tanga bila je ravnopravna u prvih dvadesetak minuta, kada su imali 1:1, ali nakon drugog gola ekipe trenera Predraga Rajića igra gostiju se raspala.

Drugo poluvrijeme proteklo je u pravoj opsadi njihovog gola, nisu mogli izdržati pritisak i u posljednjih deset minuta primili su četiri gola.

Ova pobjeda utoliko je značajnija što je ekipa “Jarčeva” nastupila bez Nikole Matijevića, koji se već nalazi na pripremama reprezentacije Srbije, te povrijeđenih Kakhe Maisaiae i Srđana Ivankovića.

S tri nova boda ekipa Salinesa Tuzla Cityja zadržala je vodeću poziciju na tabeli sa 26 bodova, koliko ima i Mostar SG Staklorad, dok je Tango posljednji sa pet bodova. (M. Petrović – Foto: mpt)