Duel prvaka u Mostaru: Sarajevo pobjedom protiv Zrinjskog preuzelo vrh tabele

Pobjednička serija Sarajeva nastavljena je i u Mostaru. Bordo tim je peti uzastopni trijumf u Premijer ligi BiH upisao u gostima kod Zrinjskog i to u veoma uzbudljivom meču koji je opravdao epitet derbija.

Plemići su poveli već u četvrtoj minuti sa bijele tačke. Prethodno je Hrvoje Miličević visoko podigao nogu u duelu s Nemanjom Bilbijom, što je arbitar Luka Bilbija okarakterisao kao prekršaj za najstrožu kaznu.

Upravo je Bilbija bio realizator jedanaesterca za 1:0 u ranoj fazi meča.

No, Sarajevu nije trebalo dugo da izjednači. Nakon što je Rahmanović ukrao loptu neopreznom Sadikuu, kao na tacni je poslužio loptu Handžiću, a napadač bordo tima ne propušta čistu šansu u 17. minuti – 1:1.

Bordo tim poveo je na startu drugog dijela. Nakon kornera, na loptu natrčava Tatar, koji nespretno šutira, ali njegov udarac je zakačio maleroznog Sadikua i odsjeo u mrežu Zrinjskog – 1:2.

Potom se ekipa s Koševa iznenada povukla, Plemići su zagospodarili terenom i počeli stvarati šanse. To je urodilo plodom u 70. minuti, kada Bilbija preciznim šutem sa vrha šesnaesterca u pogodak pretvara odličan povratni pas Todorovića – 2:2.

To nije bio kraj uzbuđenja, jer na scenu u 83. minuti stupa rezervista Anel hebibović, koji nakon dodavanja Ahmetovića priređuje mini-slalom u šesnaestercu domaćih i poentira – 2:3!

Ispostavilo se da je to konačan rezultat, iako je Zrinjski imao još nekoliko dobrih prilika, poput Bilbijine stative pet minuta prije kraja. Novi trijumf bordo tima Plemići ipak nisu uspjeli spriječiti.