Derbi pripao gošćama: Odbojkašice Gacka nanijele Slobodi prvi poraz na domaćem terenu (Foto)

U derbiju 16. kola prvenstva BiH za odbojkašice, u dvorani Mejdan u Tuzli Sloboda je poražena od ekipe Gacka rezultatom 1:3 (23:25, 25:20, 23:25, 20:25).

Duel dvije vodeće ekipe Premijer lige BiH zadovoljio je publiku, a u svakom setu vodila se velika borba za svaki poen.

U prvom su gošće vodile od početka, ali su nakon 15:20 Tuzlanke zamalo napravile preokret. Izjednačile su na 22:22, još dva puta imale su poen prednosti, no nisu izdržale, a borbene gošće smogle su snage da dobiju set.

U drugom su domaće igračice vodile od početka do kraja, izjednačile su na 1:1 i izgledalo je da će nastaviti pobjednički niz na svom parketu.

U najzanimljivijem, trećem setu, povela je Sloboda 5:3, gošće su izjednačile na 7:7, a potom su serijom 0:5 stekle veliku prendost od 7:12.

Ipak, serijom dobrih servisa i čvrstom igrom na mreži, Tuzlanke su preokrenule rezultat na 19:18. Potom je rezultat dva puta izjednačavan, da bi Gačanke pokazale više koncentzracije, dobile su set 23:25 i povele su 1:2 u derbiju..

Nada domaćih da će doći do petog seta, nije se ostvarila, jer su liderke prvenstva pokazale u četvrtom setu da su trenutno kvalitetnija ekipa i pobjedom su odmakle Slobodi velikih sedam bodova.

Slobodi je ovo prvi poraz na domaćem parketu, ukupno četvrti, dok je ekipa Gacka ostvarila 15. pobjedu, ima samo jedan poraz, te ukupno 43 boda. (MP – Foto: MIro Petrović)