Bez pobjednika u “vječitom derbiju”: Sarajevo i Željezničar dali po gol i osvojili po bod! (Foto)

U velikom sarajevskom derbiju odigranom na Koševu fudbaleri Sarajeva i Željezničara remizirali su rezultatom 1:1 u zaostalom duelu Premijer lige BiH.

Od samog starta utakmice domaći tim preuzeo je kontrolu igre. Ipak, dugo smo čekali na prave prilike.

Prvu dobru šansu na utakmici smo vidjeli u 17. minuti. Lopta se nakon gužve odbila do Amera Dupovca koji šutira pored gola Željezničara. Odgovorili su Plavi nakon prekida u 24. minuti, kada je Semir Štilić šutirao pored gola silovito.

Veliku šansu domaći su propustili u 32. minuti. Lopta je stigla na lijevu stranu do Krstea Velkoskog koji šutem pogađa Blaževića, a lopta je završila na stativi.

To je bio uvod u dešavanja iz 38. minute kada smo vidjeli gol za vodstvo domaćih. Amar Rahmanović je odigrao odličan pas za Benjamina Tatara koji šutira, divno brani Erić, ali lopta dolazi do Rahmanovića kojeg odbrana Plavih nije ispratila i to je bio gol za vodstvo domaćih.

Do poluvremena domaći su mogli imati i veću prednost. Dvije velike prilike propustio je Handžić. Jednom je oklijevao previše sa udarcem, a u posljednjim trenucima prvog dijela dobro mu je odbranio Erić. To je bio rezultat prvog dijela.

Na poluvremenu ušao je u igru Samir Bekrić i to je donijelo nešto ofanzivniju igru Plavih koji više nisu imali šta da izgube.

Ipak, prvi je zaprijetio ponovo domaći tim, ovaj put sa velike udaljenosti šutira Rahmanović i bilo je veoma opasno, ali lopta odlazi pored gola.

Dvije šanse za Ivana Lendrića bile su uvod u poravnanje Plavih. Prijetio je hrvatski napadač u 63. minuti iz prve volej udarcem, a onda je i njegov prodor u posljednjem trenutku zaustavio Dupovac u 65. minuti.

Samo minut kasnije vidjeli smo poravnanje i to na spektakularan način. Lopta je stigla do Mehmeda Alispahića na lijevu stranu, a on ju je primio i fantastičnim udarcem matirao Kovačevića.

Nakon poravnanja Plavih, djelovalo je da će obje ekipe igrati nešto opreznije do kraja susreta. Tako je i bilo, mnogo pokušaja nismo vidjeli.

Izdvaja se ‘mlak’ ubačaj Bekrića kojim je pokušao iznenaditi Kovačevića, ali je to bio lagan plijen za mladog reprezentativnog golmana BiH, dok je na drugoj strani Aleksandar Pejović šutirao silovito, ali pored gola Erića.

U nadoknadi smo vidjeli stopostotnu šansu za Plave. Lendrić je izašao jedan na jedan sa Kovačevićem, ali je golman sjajno odbranio. Ostalo je 1:1 tako da su sarajevski rivali podijelili po bod u derbiju u kojem smo vidjeli dva lica. Na kraju će ekipe ostati sa istim razmakom na vrhu, Sarajevo ima četiri boda prednosti u odnosu na gradskog rivala. (Scsport, tl)