ABA 2 liga: OKK Sloboda u Domžalama poražena od Helios Sunsa (Foto)

0
165

U susretu 5. kola ABA 2 lige, večeras je u Domžalama domaći Helios Suns pobijedio ekipu tuzlanske Slobode rezultatom 91:73  (22:16, 17:23, 27:12, 25:22).

Gosti su dobro parirali domaćinu u prve dvije četvrtine, pa su nakon vodstva Slovenaca od 15:6 u 7. minuti uspjeli pogotkom Čerkezovića anulirati prednost i otići na odmor u egalu – 39:39.

Međutim, treću četvrtinu odigrali su dosta slabije, a domaćini su se razigrali, te su uoči posljednjeg dijela utakmice poveli 66:51, što je bilo nedostižno za igrače trenera Josipa Pandže.

U redovima Helios Sunsa Florveus je ubacio 18, a Konjević i Radovčić po 17 poena.

U sastavu Slobode kao i obično najefikasniji su bili Gregg i Čampara sa po 15 poena, Gegić 13, a Janjić 11 poena.

Helios Suns je stigao do treće pobjede (3-2), dok OKK Slobodi ovo četvrti poraz (1-4). (mp, Foto: Gasper Papez)