Željo se oprostio: Apollon bolji i u revanšu (Video)

0
69

Fudbaleri Apollona upisali su pobjedu i u drugom duelu protiv Željezničara, ovaj put rezultatom 3:1, te tako se plasirali u treće pretkolo Evropa lige.

Prvi meč na Grbavici završen je rezultatom 2:1 za Kiprane, tako da su u 3. pretkolo Evropske lige otišli s ukupnim skorom 5:2.

Već u prvoj minuti Željezničar je došao do kornera. Nakon centaršuta Vranješa, odbrana domaćih je intervenisala, a lopta dolazi do Veselinovića koji griješi i gura u kontru goste.

To je iskoristio Fotis Papoulis i odlično istrčao kontru nakon koje je matirao nemoćnog Vedrana Kjosevskog.

U 26. minuti “plavi” su postigli pogodak preko Asima Zeca, ali je on poništen zbog faula u napadu. No, isti igrač je bio uporan, pa je postigao i gol koji je priznat, ovaj put u 43. minuti. Ponovo korner za goste sa Grbavice, a onda nakon jednog rikošeta lopta dolazi do Zeca koji pogađa i vraća u igru Plave. Rezultatom 1:1 završen je prvi dio igre.

U 56. minuti sve je presjekao jedanaesterac kojeg je skrivio Stojan Vranješ. Siguran realizator bio je Papoulis, a isti igrač u 90. postiogao je i treći gol za ubjedljiv trijum KIprana.  koji tako postaje dvostruki strijelac.