Željezničar i drugi put pobijedio Krupu i osvojio Kup BiH

0
84

Fudbaleri Željezničara osvajači su Kupa Bosne i Hercegovine za sezonu 2017/2018. godine.

‘Plavi’ su danas u uzvratnoj utakmici finala savladali Krupu sa 4:0, nakon što su u prvom meču bili bolji na Grbavici 2:0.

Tim s Grbavice došao je u vodstvo golom Voje Ubiparipa u 34. minuti na asistenciju Ramovića.

Nakon vodstva Željezničar je nastavio s inicijativom, a kruna takve igre dolazi majstorskim golom petom Zajmovića u finišu prvog poluvremena.

U 65. minuti Zec je kombinirao sa Ramovićem koji je tražio Ubiparipa, ali lopta se odbila do Zakarića koji sjajnim šutem pogađa gol Krupe.

Nakon toga tempo utakmice je opao, ali sa nekoliko priika s obje strane. Konačan rezultat postavio je Ramović golom u 84. minuti. (f, tl)