Vremeplov (33): Kako je Student u Mejdanu ukrotio posuške “poskoke”

0
188

“Dobar početak “studenata”, loša središnjica, sretan završetak. Storija o utakmici u kojoj su gosti vodili 33 minute (osim prvih šest i posljednje), a na kraju hvatali su se za glavu. A dvije i pol minute prije kraja trojkom Danijela Reze vodili su 65:71.

Poslije toga, jedan promašaj do tada sjajnog i vjerojatno preumornog Ivana Vujičića (odigrao svih 40 minuta), jedna lopta bačena u gledalište Danijela Reze, te izgubljena dva odbijanca ispod svoga obruča, poslije kojih su Tuzlaci pogodili. Jedini poen u tom razdoblju, postigao je iz slobodnih bacanja Tiho Mustapić.

Ovako je, naime, izgledao kraj utakmice, u kojoj su igrači Harisa Pojskića uporno „proganjali“ za trice raspoložene Posušake (12 od 28 pokušaja, S. Rezo 5, Vučica 4, D. Rezo 2, Vujičić 1). Od 6. minute kada su vodili 10:5, a poslije dozvolili gostima da sa 0-10 preokrenu i vode skoro do kraja, otišli su u dubiozu -9 (30:39 u 15. minuti), da bi pogotkom Ninoslava Miloševića u 35. minuti prvi put poravnali (61:61).

Prevaga u igri domaćih, slučajno ili ne, počela je u 35. minuti. Tada je Josip Vučica zabio tricu, ali odmah zatim napravio petu osobnu. I razmahali su se Milošević, Samir Lerić, Alen Horozić i Adnan Ðonlić. Svojih 10:1 u presudnim trenucima Studenti su ostvarili pogocima Lerića (67:71, minutu i pol prije kraja), Horozića (trica iz drugog pokušaja), pa Miloševića (najprije promašuje obruč, ali hvata odbijanac i poentira) i onda kod 72:72 (na semaforu do kraja 23 sekunde) ključni poeni, i to trica, najboljeg domaćeg igrača Ninoslava Miloševića.

Pomaže Danijel Rezo koji 7 sekundi prije kraja baca loptu izvan igrališta, a domaći i ne pokušavaju poentirati nego čuvaju za tešku, vrijednu i borbenošću (s dosta pogrešaka) izborenu pobjedu. Osjeti se koliko nedostaje Božo Barać, čiji povratak se očekuje za desetak dana, nakon dva tjedna ruke u gipsu. Trener Poskoka, Robert Jurišić, imat će što prigovoriti svojim košarkašima!