Veliki kiks: OKK Sloboda poražena od posljednje ekipe prvenstva BiH!

2
341

Košarkaši OKK Slobode priuštili su neprijatno iznenađenje svojim simpatizerima u 14. kolu prvenstva BiH.

U Hadžićima su večeras poraženi od posljednjeplasirane ekipe šampionata, Bošnjaka, rezultatom 90:83 (20:20, 23:15, 18:29, 29:19).

Domaći košarkaši riješili su poluvrijeme u svoju korist sa 43:35. Međutim, u trećoj četvrtini Tuzlaci su načinili preokret i poveli su 61:64.

No, u zadnjoj četvrtini igrali su vrlo loše u odbrani, primili su čak 29 poena, pa su na kraju zasluženo poraženi.

Ovim porazom napravili su korak nazad u nastojanju da izbore Ligu 6, koja je sada “miljama” udaljena, a “crveno-crnima” predstoji teška serija utakmica.

Najefikasniji u poraženom timu bio je Muratović sa 20 poena, povratnik u tim Rikalo ubacio je 16, a Hasandić 15 poena.

U ekipi domaćina Marković je postigao 21, Ahmetbašić 17, a Mujić 16 poena.