Uspješan vikend: Četiri utakmice – četiri pobjede (Foto)

0
166

Minuli vikend bio je veoma uspješan za tuzlanske sportske klubove. U četiri službene utakmice posebnog značaja zabilježen je stopostotan uspjeh. Čestitamo!

Košarkaši OKK Slobode u subotu su u važnoj utakmici nadigrali Vogošću (86:80), čim su zakoračili ka sigurnoj zoni u Ligi za opstanak. Vodili su 20 poena razlike u prvom, na kraju su opet priredili troler završnicu, ali pobjedi se na kraju ne gleda u zube.

Trener Ivan Velić za sada uzima “skalp” svim protivnicima u Mejdanu, već četiri puta, a traži se prva gostujuća pobjeda. Slavilo se i veselilo u Klubu Mejdana te večeri do kasnih sati, iza ponoći!

Rukometašice Jedinstva AtlasRelaxa istog dana su deklasirali mostarsku katarinu (37:23), ali to je već pomalo “dosadna” priča: pobjede, pobjede, pobjede…Sjano je branila Aida Demirović, povratnica među stative.

“Labudice” su upisale petu zvaničnu pobjedu ove godine, te ukupno jedanaestu računajući pripremne susrete. Bilanca: 100 posto domaće!

Sinoć su se osladile i košarkašice Jedinstva Piemontea. Pobijedile su ekipu Bugojna (67:49), odmakle su se od samog začelja, prekinule su niz poraza. Mlade djevojke krče trnovitim stazama do uspjeha. Bez “krvavih koljena” nema lovorovog vijenca na glavi!

I fotoreporteri su zadovoljni, jer je svjetlo u dvorani bilo mnogo bolje, moglo se kvalitetnije snimati.

I za kraj šlager. Odbojkaši Slobode trijumfalno su okončali prvi susret polufinala play-offa za prvaka Superlige FBiH, odnosno, za novog premijerligaša. Slavili su protiv sarajevske Bosne s 3:0, ali je atmosfera u maloj dvorani Mejdana, kao i na parketu, bila izvanredna.

Prije utakmice na društvenim mrežama bilo je potpucavanja. “Ako osvoje jedan set  to će slatnim slovima biti upisano u analima Slobode”, jedan je od komentara na društvenim mrežama.

Na kraju, “autsajder” osvojio tri seta, a favorit nijedan! Ništa nije još gotovo, slijedi revanš u Sarajevu, ali sinoćnja igra ekipe trenera Armina Derviševića, ujedno i igrača, ohrabruje. Potrebno je Bosni uzeti set ili najmanje 64 poena za prolaz u finale.

A tada je sve moguće, pa i da poslije decenija i decenija odbojke u “slanigradu” dobijemo premijerligaša. Bilo bi zaista lijepo da Tuzla ima dva kluba u bh. odbojkaškoj eliti – ženski i muški! (mp)