Šveđani remijem protiv Italije do nastupa na Mundijalu

0
47

Italija i Švedska su na San Siru odigrali 0:0 i tako su Šveđani zbog pobjede od 1:0 u prvom susretu otišli na Mundijal u Rusiju.

Prvo poluvrijeme je obilježio sudija iz Španije, Antonio Lahoz, koji je na obje strane propustio dosuditi jedanaesterac, a već na samom startu prvog dijela igre pokazao žute kartone Chielliniju i Barzagliju i tako smirio defanzivce Italijana.

Italija je imala nekoliko odličnih prilika u prvom dijelu igre, ali Immobile i Candreva nisu bili precizni te se na odmor otišlo sa rezultatom 0:0.

U nastavku meča na terenu smo vidjeli samo Italijane, koji su sve vrijeme pritiskali zadnju liniju Šveđana, ali na kraju ipak nisu imali dobru realizaciju te se meč završio sa 0:0.

Talijani su imali 75 posto loptu u svom posjedu, šutirali su 23 puta, šest lopti išlo je u okvir gola, a samo jedna Šveđana, što govori da se igralo na jedan gol. Ipak, borbeni Švedi uspjeli su sačuvati prednost iz prve utakmice.

Poslije 60 godina Talijana neće biti na svjetskom prvenstvu. (tl)