Stoni tenis: Lovrić nova kadetska državna prvakinja

0
298

Stonoteniserka STK “Kreka”, Ema Lovrić, nova je kadetska prvakinja BiH. Naslov najbolje osvojila je ovog vikenda na prvenstvu u Ilijašu.

Uspjeh: Isabegovic (bronze), trener Rajčić, Lovrić (zlato i bronze)

Nakon pobjede 3:2 u polufinalu protiv 3. nositeljice i kadetske reprezentativke BiH, Džane Biogradlić, 15-godišnja Tuzlanka je u finalu s glatkih 3:0 pobijedila Anju Zlotrg iz Viteza i osvojila zlatnu medalju.

Ema Lovrić je osvojila još dvije bronzane medalje, u mješovitim parovima sa Dariom Pejićem (Borac, BL), te u paru s Enrom Subašić (Spin 2012.,Sarajevo).

Uspjeh je ostvario i član STK “Kreka” Amar Isabegović koji se okitio s dvije bronzane medalje, u pojedinačnoj konkurenciji, te u paru sa klupskim suigračem Kerimom Fazlićem.

Stonoteniski klub “Kreka”, s trenerom Goranom Rajčićem, sa jednom zlatnom i pet bronzanih medalja, bio je najuspješniji sudionik prvenstva u Ilijašu, javljeno je iz tuzlanskog kluba. (tl)