SP Rusija 2018: Urugvaj osiguran nastup u osmini finala (Video)

0
168

Urugvaj je u utakmici drugog kola grupne faze Mundijala u Rusiju u okviru grupe A savladao Saudijsku Arabiju sa 1:0, te su ovom pobjedom Tabarezovi izabranici obezbijedili učešće u osmini finala Svjetskog prvenstva.

Urugvaj je od samog početka utakmice nametnuo svoj ritam igre, te su već u prvim minutama imali nekoliko izglednih prilika, ali do pogotka nisu uspjeli doći.

Međutim, u 23. minutu odbrana Saudijske Arabije je kapitulirala. Sanchez je izveo korner i pronašao Suareza koji pogađa za vodstvo Urugvaja od 1:0.

U drugom poluvremenu Tabarezova ekipa je mogla postići još koji gol, ali napadači, prvenstveno Cavani, nisu bili skoncentrisani ,te je susret završen minimalnim trijumfom Južnoamerikanaca.

Urugvaj je pobjedom nad S.Arabijom riješio situaciju u grupi A, te tako olakšao i Rusiji koja je uz Tabarezovu selekciju obezbijedila učešće u osmini finala Svjetskog prvenstva u Rusiji.

Iako do kraja grupnog takmičenja ima još jedno kolo, S. Arabija i Egipat mogu ići kući. (sc, tl)