SP Rusija 2018: Kolumbijci natjerali Poljake da pakuju kofere (Video)

0
89

Robert Lewandowski i saigrači večeras mogu početi spremati kofere. Poljaci, od kojih se mnogo više očekivalo na Mundijalu u Rusiji, doživjeli su debakl u 2. kolu grupe H protiv Kolumbije. Razigrani i silno motivisani Južnoamerikanci potukli su Poljsku do nogu (3:0) i tako ostali u igri za plasman u osminu finala.

Jedini pogodak u prvom dijelu vidjeli smo u 40. minuti, kada je nakon ubačaja iz kornera Jamesa Rodrigueza najviši u skoku bio Yerry Mina. Štoper Barcelone vinuo se u vazduh i glavom zahvatio loptu, kaznivši tako poljskog golmana Wojciecha Szczesnya koji je odletio u prazan prostor.

U nastavku je viđen još ljepši fudbal, a potpuno su dominirali Kolumbijci. Prednost je udvostručena u 70. minuti susreta. Pogodak je postigao Radamel Falcao. Bio je to sjajnom napadaču prvi gol na Mundijalima u karijeri.  Asistirao mu je Juan Quintero.

Sve dileme oko pobjednika riješio je Juan Cuadrado pet minuta poslije nakon što je sjajno istrčao kontanapad i matirao golmana Poljske.(sc, tl)