Sloboda vodila protiv Čelika do 86. minute, a onda Anđušić utišao Tušanj (Foto)

1
444

Golom Darka Todorovića u 22. minuti utakmice, Sloboda je na Tušnju povela protiv zeničkog Čelika i tu je prednost čuvala do 86. minute, kada je izjednačujući pogodak postigao Nemanja Anđušić, za konačan ishod utakmice 1:1.

Utakmica je za obje ekipe bila od izuzetne važnosti. Prvih dvadesetak minuta igralo se prilično „tvrdo“, bez izglednih prilika za gol.

U prvoj konkretnoj akciji, Miloš Mijić poslao je dugu loptu prema Todoroviću. Igrači Čelika loše su reagovali, a mladi reprezentativac iz drugog pokušaja zatresao je mrežu golmana Ratka Dujkovića.

Čuvar Čelikove mreže odbranio je prvi udarac Todorovića, ali je odbijenu loptu tuzlanski nogometaš glavom poslao u nebranjenu mrežu – 1:0.

Nešto poslije Tuzlaci su tražili kazneni udarac nakon što je u 16-ercu Zeničana oboren Todorović, ali je sudac Tomislav Čuić iz Tomislavgrada samo pokazao da se igra nastavi.

U drugom poluvremenu igrači Čelika pokušali su agresivnijom igrom doći do poravnanja rezultata. Najbolju priliku za to imao je Hrustan Kadrić u 69. minuti, ali je golman domaćih Azir Muminović izvrsno odbranio udarac.

Pritisak igrača Čelika urodio je plodom u 86. minuti kada je Anđušić postigao gol koji daje nadu Zeničanima da mogu u narednih sedam utakmica izbjeći ispadanje u niži rang takmičenja, mada Sloboda i dalje ima veliku prednost od 8 bodova. (mp – Foto: Darko Zabuš i Miroslav Petrović)