Sloboda u blatu Tušnja nadigrala Čelik postigavši dva gola sa 11 metara (Foto/Video)

0
121

U posljednjoj utakmici 17. kola Premijer lige BiH, na Tušnju je domaća Sloboda, pred oko 500 gledatelja, pobijedila Čelik rezultatom 3:0 (2:0).

Tuzlaci su cijeli susret bili osjetno bolja ekipa, a u vodstvo su došli već u 4. minuti.

U prodoru je bio Amer Ordagić, prevario je vratara Mateja Markovića, ovaj ga je sapleo i sudac Adis Mulahasanović iz Sarajeva bez razmišljanja je pokazao na 11-erac. Sigurno ga je izveo Sulejman Krpić.

U 7. minuti u gužvi pred golom gostiju sudarili su se vratar Marković i Mahir Mehić, pa je susret tri minute bio prekinut dok se povrijeđenom ukazivala pomoć. Nastavio je utakmicu šepajući, a u 22. minuti poslije još jedne povrede izašao je iz igre, a zamijenio ga je Fikret Karajbić.

U 10. minuti Sloboda je mogla postići drugi gol, kada je na odbijenu loptu natrčao Todorović, pogodila ga je i kroz blato se zakotrljala ga mreži, ali je pogodak izbacivanjem s gol-crte spriječio Dino Jurković.

Bilo je još nekoliko izglednih prilika za povećanje vodstva domećeg tima, od kojih treba spomenuti 36. minutu i dobar šut Ordagića koji je uzdrmao gredu.

U 45. minuti na nabačenu loptu s desne strane natrčao je Aldin Šišić, loptu je glavom nespretno zahvatio zatresavši svoju mrežu – 2:0.

U 65. udarac Harisa Mehmedagića pogodio je stativu, da bi u 74. minuti susret definitivno bio riješen.

U 16-ercu Zeničana Krpić je bio u prodoru, pao je preko noge čuvara, sudac nije ništa svirao, ali je na intervenciju pomoćnika Harisa Bakovića iz Sarajeva dosudio drugi 11-erac za Tuzlake, možda i prestrogo.

Udarac s 11 metara u gol je pretvorio Amer Osmanagić, postigavši prvi pogodak u prvenstvu za Slobodu od dolaska na Tušanj.

Tako je ekipa trenera Slavka Petrovića nastavila seriju dobrih igara i rezultata, a s tri nova boda odmakla se od „fenjeraša“ Čelika i Viteza.

U 30.minuti utakmice navijačka skupina Fukare razvila je veliki transparent na kojem je pisalo “U dobrom društvu vrijeme leti”, čime su na simboličan način obilježili 30.godišnjicu osnivanja. (mp)