Sloboda “pregažena” na Pecari, Jurić zabio tri gola

0
123

Nogometaši Širokog Brijega savladali su na Pecari Slobodu rezultatom 4:0 (1:0) u okviru 30. kola Premijer lige i tako su praktično osigurali plasman u Evropu.

S druge strane, tuzlanski igrači najvjerovatnije su se oprostili od nerealnih snova o plasmanu u Evropu.

Tuzlaci su dobro otvorili meč i bili su prilično ravnopravan rival. Sloboda je prva prijetila u 18. minuti, ali udarac Vidovića otišao je pored gola. Dvije minute kasnije Široki je poveo.

Nakon velike greške golmana Gorana Vukliša i pokušaja driblanja protivničkog igrača, umjesto da loptu izbaci u aut, Stipe Jurić mu je uzeo loptu i – ni kriv, a ni dužan – zatresao je praznu mrežu Tuzlaka za 1:0.

I nakon toga Sloboda je nešto pokušaval. Udarac Sabita Alispahića iskosa sa lijeve strane zaustavio je Bilobrk u 30. minuti, a do isteka prvog dijela Hrkač, a potom i Babić su prijetili golu Tuzlaka, ali je ostalo 1:0.

Na otvaranju drugog dijela pobjednik je riješen za samo dvije minute. Prvo je Stipe Jurić u 54. minuti svojim drugim golom povisio na 2:0, nakon smušene igre Ignjatovića i Vukliša, koji su se sudarili, a ostavili loptu i prazan gol.

Samo dvije minute kasnije mladi napadač je proigrao Stipu Markovića kojem nije bilo teško da pogodi iz blizine.

U 61. minuti Elimoar je pogodio prečku, a samo devet minuta kasnije sjajni Stipe Jurić je došao do hat-tricka povisivši na 4:0.

Široki: Bilobrk, Matić, Barišić, Babić, Eliomar, Ćorluka, Jurić, Kovačić, Hrkać, Marković, Enin.

Sloboda: Vukliš, Salihović, Pršeš, Husejinović, Baraban, Smajić, Ivetić, Vidović, Alispahić, Hadžanović, Ignjatović.

Iako je visoko poražena, trener Zlatan Nalić je na TV izjavio da je zadovoljan igrom svojih pulena (!?) i da su mnogi od njih igrali na pozicijama na kojima obično ne igraju.

U odnosu na utakmicu sa Željom, Tuzlaci su nastupili bez Beganovića, Adžema, Muminovića i Čivića, ali su se vratili Husejinović, Ivetić i Baraban.

U ostalim susretima 30. kola, Krupa je pobijedila Zvijezdu 09 sa 2:0, dok su Zrinjski i Radnik remizirali – 1:1.

Jučer je Sarajevo pobijedilo Čelik 5:0, dok sutra igraju GOŠK – Tuzla City (17) i Željezničar – Mladost (20). (tl)