Široki u prvoj utakmici finalne serije bolji od Sparsa

0
108

U prvoj utakmici finalne serije doigravanja za prvaka BiH, večeras su u dvorani Pecara košarkaši Širokog pobijedili ekipu sarajevskog Sparsa rezultatom 77:66 (17:19, 18:16, 17:15, 25:15).
Gosti su bolje otvorili utakmicu, igrali su sasvim dobru prvu dionicu, koju su riješili u svoju korist sa 18:16.

Održavali su domaći egal i u nastavku susreta, a na odmor se otišlo sa neriješenim rezultatom (35:35).

Sparsi su na užasan način otvorili treću dionicu u kojoj su maksimalno forsirali šut, koji ih u tim trenucima jednostavno nije išao.

Širokobriježani su to iskoristili, napravili veliku seriju od 11-0 i preuzeli vodstvo.

Držali su domaći dosta dugo tu prednost, koja je na tri minute prije kraja susreta iznosila +7 (64:57), a u tim trenucima su i Sparsi ostali bez goriva…

Utakmicu je prelomio večeras nevjerovatni Dario Drežnjak, koji je u finišu postigao nekoliko jako bitnih poena. U jednom je trenutku i fenomenalnim zakucavanjem digao Pecaru na noge.

Na kraju je meč završio sa 18 poena, 3 skoka i 1 ukradenom loptom.

Sparse je u ovoj utakmici nosio sjajni Nemanja Protić, koji je postigao 18 poena i podijelio 7 asistencija, ali je to bilo nedovoljno za Marka Trbića i ekipu.

Serija se nastavlja u nedjelju novom utakmicom na Pecari, kada će Sparsi tražiti poravnanje. Igra se na tri dobijene utakmice. (Scs, tl)