Široki razočarao: Kairat slavio na Pecari

0
53

Široki Brijeg je poražen u prvoj utakmici prvog pretkola Evropske lige protiv kazahstanskog Kairata (1:2), tako da bosanskohercegovačkog predstavnika očekuje težak posao pred revanš.

Domaći nogometaši su se propisno ispromašivali, dok su gosti znalački iskoristili svoje šanse.

Nakon kontre gostiju u 28. minuti Eseola je pogodio za vodstvo Kairata od 0:1.

U 34. minuti sjajnim pogotkom Enin je poravnao na 1:1.

Golman domaćih Zlomislić loše je reagovao u 58. minuti, a to je iskoristio Eseola i poslao loptu u mrežu za 1:2.

Širokijebaciosvekarteunapad,redalesuseprilikeiudarci, a u 85.minuti nevjerovatnom intervencijom golmana Kairata zaustavljena je nova šansa za Širokobriježane.

Danas su dva naša predstavnika pobijedila u 1. kolu pretkola kvalifikacija za Evropsku ligu: Zrinjski u Skoplju protiv Akademije Pandev 3:0, te Radnik u Banjoj Luci u susretu sa Spartakom iz Trnave 2:0.