Široki peti put u sezoni bolji od OKK Slobode

0
212

Košarkaši Širokog poveli su s 1:0 protiv tuzlanske OKK Slobode, u prvoj polufinalnoj utakmici doigravanja za prvaka BiH.

Širokobriježani su večeras u dvorani Pecara pobijedili sastav trenera Josipa Pandže rezultatom 104:90  (26:24, 21:19, 33:19, 24:28).

Gosti su se dobro držali u prvom poluvremenu, kada su anulirali +15 domaćina već u 4. minuti susreta. U 14. minuti su došli na 33:30, a onda su dopustili 11-0 Širokog za 42:30. Ipak, na poluvrijme se otišlo s rezultatom 47:43.

Očekivanja da će se dobra igra nastaviti u trećoj četvrtini raspršili su se već nakon minute, kada su domaćini serijom 7-0 poveli 54:43. Od tada prednost se povećavala do 80:60 u 29. minuti, nakon čega je bilo jasno da će Široki i peti put u sezoni ostvariti pobjedu protiv Tuzlaka.

Za Široki Mateo Drežnjak je ubaio 23, Ivan Karačić 22, a Goran Filipović 20 poena.

U ekipi OKK Slobode Zlatko Jovanović je postigao 27, Greggory Thondique 20, a Milivoje Božović 18 poena.

U prvoj utakmici polufinala, Spars je u Sarajevu pobijedio Zrinjski rezultatom 88:81. Uzvratni susreti igraju u Tuzli, odnosno, Mostaru. (tl)