Senzacija: Korejanac Chung pobijedio Đokovića i plasirao se u četvrtfinale Australian Opena!

0
76

Korejanac Hyeon Chung (22 godine, 58. na ATP listi) napravio je najveću senzaciju dosadašnjeg dijela Australian Opena savladavši u osmini finala nekada najboljeg svjetskog tenisera Novaka Đokovića sa 3:0 u setovima (7:6, 7:5, 7:6).

Prva dva seta donijela su ranu prednost Chunga koi je oduzimao servis rivalu, ali i pad u igri koji je Đoković iskoristio da se dva puta vrati u rezultatski egal. Ipak, mladi Korejanac je i nakon toga ostao pribran, te je u odlučujućim momentima ponovo sjajno igrao i stigao do velike prednosti.

U trećem setu Đoković je napravio rani break, ali Chung je uzvratio dvostrukim breakom nakon čega se činilo da je blizu pobjedi. Ipak, ni srbijanski teniser se nije predavao, ponovo se vratio u meč, te je uslijedila nova drama. Iako su oba tenisera imala prilike da prelome treći set, odluka je pala u tiebreaku.

Senzacionalni Chung je ponovo briljirao sa nekoliko nevjerovatnih poena, te je uspio završiti posao sa 7:3 i ostvariti najveću pobjedu karijere. (sc, tl)