Sarajevo u finalu nogometnog Kupa BiH

0
106

Fudbaleri Sarajeva plasirali su se u finale Kupa Bosne i Hercegovine.

Sarajevo je danas u uzvratnom susretu polufinala u gostima savladalo ekipu Mladosti iz Doboja kod Kaknja s 3:2. Prvi meč odigran prošle sedmice na Koševu završen je remijem (1:1).

Pritisak Sarajeva urodio je plodom u 18. minutu kada je dosuđen penal za ”bordo” tim, nakon što je igrač Mladosti Musić u svom šesnaestercu igrao rukom. Penal je izveo Sarić, ali golman Velić brani njegov udarac.

Sarajevo dolazi do pogotka već početkom drugog poluvrmena, a strijelac je bio najbolji igrač ”bordo” tima Haris Duljević.

Napadi Mladosti otvorili su prostor za kontranapade igrača Sarajeva koji su takvu situaciju iskoristili u 60. minutu za novi pogodak. Strijelac pogotka koji je doveo Sarajevo na korak do plasmana u finale bio je Crnkić.

Pred sami kraj meča fudbaler Sarajeva Kovačević postiže treći gol za Sarajevo, ali tu nije bio kraj uzbuđenjima na današnjoj utakmici.

Naime, igrač Mladosti Brkić u 88. i 89. minutu postiže dva identična pogotka s dvadesetak metara udaljenosti i smanjuje prednost gostiju.

U sudijskoj nadoknadi dosuđen je penal za domaćina, ali Brkić pogađa prečku i utakmica završava pobjedom Sarajeva rezultatom 3:2.

Sarajevo će u finalu igrati s pobjednikom drugog polufinala između Željezničara i Širokog Brijega. U prvom meču Široki je pobijedio s 1:0, a revanš na ”Grbavici”, koji je trebalo da bude odigran danas, odgođen je zbog snijega za narednu srijedu. (f, tl)