Rukomet: Pobjedom protiv Izviđača Jedinstvo AR zakoračilo ka polufinalu Kupa BiH

0
407

U prvoj utakmici četvrfinala Kupa BiH za rukometašice, tuzlansko Jedinstvo AtlasRelax večeras je u ljubuškom pobijedilo domaći Izviđač CO rezultatom 31:22 (18:9).

Susret je već nakon poluvremena bio lišen neizvjesnosti, jer je +9 razlike Tuzlanki bilo nemoguće stiči.

U nastavku su izabranice trenera Jasmina Unkića bez posebnih napora održavale prednost za pobjedu koja daje “labudicama” velike izglede da se nakon revanša u Tuzli, 29. marta, nađu u polufinalu Kupa BiH, treći put u posljednje tri godine.

Iako su “labudice” igrale snažno u odbrani, neshvatljivo je da su suci Irhan Mešić i Ognjen Šatordžija gostujuće igračice isključili čak 8 puta (16 minuta), a domaće samo jednom.

No, kvaliteta je bila na strani ekipe Jasmina Unkića i dokaz je kako se ekipa dobro pripremila za proljetni dio sezone. Start je bio uspješan.

Najviše golova za ekipu Izviđača CO postigle su  Maja Prusina 8, Matea Nosić 7, te Marija Boras 4 gola.

Strijelci za Jedinstvo AtlasRelax bile su: Admira Zvekić, Neira Midžić i Armina Isić po 7, Dea Vuković 5, Nermina Kušmić 2, te Dora Vrdoljak,Marija Belušević i Sanja Katić po 1 gol. (A. Ajdarpašić – Grabčanović, tl)