Rukomet: Grude i Jedinstvo AtlasRelax jedine neporažene ekipe u proljeće (Foto)

0
718

Nakon 17. kola Premijer lige za rukometašice, samo su dvije ekipe neporažene u proljetnom dijelu šampionata.

To su ekipe Gruda, sa svih 15 pobjeda, te tuzlansko Jedinstvo AtlasRelax koje je, ujedno, najsupješniji tim proljetnog dijela prvenstva.

Hoće li Grude ostati neporažene i nakon derbija s Tuzlankama, odnosno, hoće li “labudice” nastaviti niz pobjeda i nakon susreta s Grudama, znat će se za dva kola, kada se ove dvije ekipe sastaju u tuzlanskom Mejdanu.

Rezultati 17. kola:
Krivaja – Neretva 23:18 (11:11), Katarina – Bihać 51:25 (25:13), Goražde – Lokomotiva 33:29 (16:15), Jedinstvo AtlasRelax – Mira 44:26 (22:13), Grude – Ilidža 33:18 (14:9), slobodan Izviđač

TABELA
Grude                                  15           15           0             0             566:335   45
Jedinstvo Atlasrelax              15           11           1             3             521:338   34
Mira                                     16           10           1             5             448:436   31
Neretva                               16           8             4             4             441:379   28
Krivaja                                 16           9             0             7             453:442   27
Ilidža                                   15           8             2             5             401:415   26
Katarina                               15           6             2             7             450:487   20
Goražde                              15           5             1             9             406:457   16
Izviđač Co                           15           5             0             10           396:466   15
Bihać                                   16           2             0             14           367:555  (-1)  5
Lokomotiva                         16           0             1             15           344:476     1

U 18. kolu (15./16. IV.) sastaju se:
Neretva – Grude, Ilidža – Jedinstvo AtlasRelax (četvrtak, 13. IV. U 18,30), Mira – Goražde, Lokomotiva – Katarina (13. IV. U 19,30), Bihać – Izviđač CO, slobodna Krivaja. (mp, tl)

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here