Rukomet: Bivše igračice presudile “labudicama”, Tuzlanke od gotovine napravile veresiju (Foto)

0
385

U posljednjoj utakmici 11. kola prvenstva BiH za rukometašice, u Tuzli je večeras domaće Jedinstvo poraženo od Jedinstva iz Brčkog rezultatom 33:34 (17:14).

Ekipe su se smjenjivale u vodstvu, pa su 2:4 Brčanki domaće igračćice pretvorile u 11:8, da bi u finišu prvog poluvremena osigurale pristojnu zalihu pred drugi dio susreta.

U nastavku su Brčanke anulirale oprednost Tuzlanki, koje su lopte “prodavale” kao početnice. Ni glavni aduti Brčanki u nekim situacijama “zicera” nisu pogfađale ili je lopte branila Ivana Rajković.

Na drugoj strani, dosta “zicera” skinula je Nefisa Kovačević koja je, kao i Marijana Sorak i Sanja Katić, svojevremeno nosila dres Jedinstva.

Gošće su u 39. minuti povele 19:22, ali se potom raspucala Matea Šumelj koja je serijom golova vratila prednost svom timu, ali je i dalje traoa “film” u kojem su se lopte bacale u “bunar” ili ih je presijecala Sanja Katić i poentirala.

Tuzlanke su, ipak, u zadnje četiri minute ušle s vodstvo 30:28, ali se “prodaja” nastavila, što je Marijana Sorak kažnjavala. Kod vodstva 33:32 upravo je Sorak postigla izjednačujući pogodak, a nakon u zadnjoj sekundi i gol za pobjedu i velika tri boda.

Najboljom igračicom pobjedničke ekipe proglašena je golmanica Nefisa Kovačević, dok je u domaćem sastavu najboljom proglašena Admira Zvekić.

Zvekić je sa 12 golova bila najefikasnija igračica poražene ekipe, dok je Matea Šumelj postigla gol manje, a Zorana Miličević četiri.

U ekipi iz Brčkog Sorak je postigla 12 golova, dok je 10 zabila Sanja Katić, također bivša igračica tuzlanskog Jedinstva, a četiri je postigla Samra Rendić.

Prije početka utakmice igračice domaćeg tima uručili su prigodne poklone trenerskom tandemu, Elmiru Grabčanoviću i Nermini Kušmić – Jogunčić. (tl – Foto: Miro Petrović)