Proglašenja: Neira Džafić i Ermin Jusufović najuspješniji sportisti TK (Foto)

0
831

Karatistkinja Kluba borilačkih sportova „Tuzla Sinbra“ Neira Džafić i reprezentativac BiH u sjedećoj odbojci Ermin Jusufović, najuspješniji su sportisti Tuzlanskog kantona za 2016. godinu, u 23. izboru Sportskog saveza TK.

Neira Džafić je najveći uspjeh ostvarila na Svjetskom kupu za mlade u Umagu gdje je osvojila bronzanu medalju u konkurenciji mlađih seniora.

Ermin Jusufović je s reprezentacijom BiH osvojio srebrnu medalju na Olimpijskim igrama u Brazilu.

Priznanja Sportskog saveza uručio im je premijer TK Bego Gutić.

Najbolji sportisti i ekipe proglašeni su u ukupno 11 kategorija.

U konkurenciji sportista invalida, najuspješnijim su proglašeni Kadira Nukić i Mirsad Hasić, oboje iz Saveza invalida Tuzla.

Najuspješnije ekipe u invalidnom sportu su:
1.SKISO Sinovi Bosne Lukavac
2.Streljački sportski klub „Konjuh“ Živinice
3.Streljački invalidski klub Tuzla

Najuspješniji trener u invalidnom sportu je Ejub Mehmedović, trener reprezentacije BiH u sjedećoj odbojci.

U konkurenciji kadeta najuspješnijim su proglašeni:
1. Dina Mahmud, KBS „Tuzla-Sinbra“ Tuzla
2. Belmin Mrkanović, AK Doboj Istok, Klokotnica
3. Laura Tomić, Temiski klub „Sloboda“ Tuzla
4. Nedim Omerović, OKK Sloboda Tuzla
5. Mila Hrustić, Plivački klub „Zmaj Alpamm“ Tuzla

Žiri je za najbolje juniore proglasio slijedeće sportiste:
1.Hamza Čajić, KBS Orkka Lukavac
2.Emir Čerkezović, OKK Sloboda Tuzla
3.Melisa Brčaninović, KK „Jedinstvo BH Telecom“ Tuzla
4.Edis Smajić, Fudbalski klub „Sloboda“ Tuzla
5.Elma Osmanović, OŽRK Jedinstvo Tuzla

Za najbolje trenere u 2016. godini proglašeni su:
1.Sakib Malkočević, Fudbalski klub „Sloboda“ Tuzla i selektor U-17 reprezentacije BiH
2.Željko Zombra, KBS Orkka Lukavac
3.Zvjezdan Tomić, OŽRK Jedinstvo Tuzla
4.Goran Jurčenko, Košarkaški klub RMU Banovići
5.Mara Lakić-Brčaninović, KK „Jedinstvo BH Telecom“ Tuzla

U konkurenciji ekipa najuspješniji su:
1.Fudbalski klub Sloboda Tuzla
2. OŽRK Jedinstvo AtlasRelax Tuzla
3. Košarkaški klub RMU Banovići

Najboljim seniorima proglašeni su:
1.Mensur Đozić, KBS Orkka Lukavac
2.Rusmir Malkočević, AK „Sloboda Tehnograd“ Tuzla
3.Selma Sejdinović, Judo klub Lukavac
4. Jasna Sliško, Košarkaški klub RMU Banovići

Osim ovih, Sportski savez je dodijelio veći broj specijalnih priznanja sportistima i sportskim radnicima.

Od sportista, dobili su ih karatistkinje tuzlanskog kluba “Winner” Dinka Softić i Edisa Kovač, te karate reprezentacije regije Tuzla.

Specijalna priznanja dobili su i sportski radnici: Fahrudin Selimović, Enes Hasanović, Hanifa Đulović Čaklovica, članovi Atletskog rekreativnog kluba “Rekreativci Tuzla”: Mirsada Jahić Zenuni, Vedrana Ajanović, Mirzet Halilović i Adem Balić, zatim, Ahmed Srabović, Miroslav Miro Kovačević, Elvir Ferizović U njegovo ime primio Mirnes Ferhatbegović), te Nihad Selimović.

U zabavnom dijelu programa nastupili su orkestar Srednje muzičke škole iz Tuzle, te vokalni interpretatori Mirza Selimović i Fatmir Sulejmani. (Tekst i Foto: Miroslav Petrović)

Komentiraj

Please enter your comment!
Please enter your name here