Premijer liga: Sloboda odnijela bod s Koševa

0
220

U posljednjem, 22. kolu prvog dijela prvenstva BiH, na stadionu Asim Ferhatović Hase Sarajevo i Sloboda podijelili su bodove odigravši 0:0.

U prvom poluvremenu Sarajevo je bilo nadmoćniji tim, stvorili su nekoliko prilika za gol, ali se mreža Azira Muminovića nije zatresla.

Zbog prigovora sudija Petrović odstranio je s klupe trenera domaćih Husrefa Musemića.

U nastavku je Sloboda bez poteškoća održavala ravnotežu na terenu, a u 58. minuti sjajno je glavom šutirao Amer Bekić, no golman domačih Pavlović iz “rašlji” je loptu u korner izbacio vratar Pavlović.

Sloboda je na kraju zasluženo došla do velikog boda, dok je Sarajevo propustilo priliku da se primakne mjestu koje vodi u Evropu.

U ostalim susretima 22. kola: Željezničar – Čelik 3:1, Borac – Zrinjski 1:1, Široki – Krupa 1:1, Mladosr – GOŠK 1:1, Vitez – Radnik 0:0.

Već idućeg vikenda počinje Liga za prvaka, odnosno, Liga za opstanak.

Sloboda u prva dva kola gostuje, naprije GOŠK-u, a potom Vitezu, ali sa 8 bodova više od Čelika na predzadnjem mjestu.  (tl)