Premijer liga: Sloboda golom Zilkića pobijedila Vitez

0
79

Golom Almedina Zilkića u 68. minuti nogometaši Slobode u 4. kolu Premijer lige BiH pobijedili su ekipu Viteza rezultatom 1:0 (0:0).

Ovo je prva pobjeda Slobode u dosadašnjem toku prvenstva i prvi postignuti gol, a druga utakmica u nizu bz primljenog gola.

Jedini pogodak na utakmici djelo je vižljastvog i na današnjoj utakmici vrlo dobrog Zilkića, koji je sjajno šutirao sa oko 18 metara, a golman Viteza nije uspio odbraniti udarac.

Sloboda je danas djelovala sigurnije nego na ranijim utakmicama, a pobjeda je vrijednija kada se zna da zbog kazne nije nastupio Krpić, dok zbog povreda nisu igrali Husić, Hairlahović i Zukić.

Kako je trener Jagodić najavio, Emir Osmanagić je u igru ušao u 60. minuti. Zbog povrede izašao je Đorđilović umjesto koga je ušao Salihović.

Sloboda sada ima 4 boda iz četiri susreta, a u narednom kolu na Tušnju dočekuje prvaka Zrinjskog. (tl)