Poznati polufinalisti Kupa BiH u fudbalu

0
165

Danas su na progarmu bile utakmice četvrtfinala Kupa BiH u fudbalu, a ekipe Toška, Sloge Gornje Crnjelovo, Sarajeva i Širokog Brijega izborili su plasman u polufinale.

Klis – Sloga

Ekipa Klisa je na domačem terenu u Buturovića Polju dočekala Slogu Gornje Crnjelovo.

Klis je fantastično otvorio meč i već u osmoj sekundi, što je najbrži pogodak u historiji Kupa BiH, preko Amela Bajrića dolazi u vodstvo, ali samo sedam minuta nakon toga Matović je nakon kornera poravnao na 1:1.

U 30. minuti Sloga postiže i drugi pogodak, opet preko Matovića, za preokret od 2:1, a nadu domaćim igračima i navijačima vratio je Bajrić u 80. minuti golom s bijele tačke za 2:2.

Međutim rezultat se nije mijenjao do kraja meča, te je dalje prošla ekipa Sloge.

Tošk – Zvijezda

U Tešnju su revanš susret odigrali Tošk i Zvijezda iz Gradačca.

TOŠK je odlično otvorio meč i već u 19. minuti stigli su do vodstva, a strijelac pogotka bio je Hasić. Kalesić je u 39. minuti povećao na 2:0 čime je faktički riješio pitanje pobjednika, dok je treći pogodak postigao Dvedžić u 49. minuti.

Kalesić je nakon lijepog soloprodora pogodio za 4:0, a utješni pogodak za Zvijezdu i konačnih 4:1 postavio je Vučić.

Zrinjski – Sarajevo

Na susretu je viđena velika borba i tek nekoliko izglednih prilika za postizanje pogodaka.
Borac – Široki Brijeg

Fudbaleri Širokog Brijega su večeras na Gradskom stadionu u Banjoj Luci pobijedili Borac rezultaotm 1:0 i sa ukupnih 3:1 prošli dalje.

Široki Brijeg je do vodstva stigao u 15. minuti kada je na Stanićevu asistenciju pogodio Bagarić i već tada je bilo jasno da će domaća ekipa teško stići do prolaska u polufinale.

Do kraja susreta rezultat se nije promijenio i Široki Brijeg je zasluženo ušao među četiri najbolje ekipe u najmasovnijem klupskom takmičenju. (tl)