Danas je 06. 02. 2012. godine Početna Novosti i zbivanja Sportski magazin Gradski vodič Mali oglasi
    Vijesti dana   Društvo   Crna hronika   U gradu   Zanimljivosti   Politika   Kultura   Ekonomija   Zdravlje   Kolumna   B&H Dijaspora  

Retrovizor: Kako je Jasmin Imamović naslijedio Selima Bešlagića

Uskoro će deset godina otkako je Jasmin Imamović zasjeo u fotelju općinskog načelnika. Ovaj događaj iz februara 2001. godine bio je medijski veoma eksponiran. Tadašnji Walter objavio je niz pikanterija u rubrici “Wanted”, dok su se drugi mediji ograničili na skandal koji je izazvan na samoj inauguralnoj sjednici Općinskog vijeća.

Objavljujemo dva teksta vezana za izbor novog načelnika Tuzle.

Novi načelnik Opštine Tuzla

Odlaskom Bešlagića na novu funkciju, započeo je rat za njegovu načelničku fotelju u opštini. Što bi se reklo, “mala bara a puno krokodila”. Najjačim krokodilom pokazao se Jasmin Imamović, Selimova desna ruka tokom njegove decenije vladanja Tuzlom.

To da je Jasmin pravnik i književnik, znali smo i ranije, ali smo od lidera BOSS-a Mirnesa Ajanovića saznali da je i šizofreničar! Baš tako!

Ajanović je na Opštinskom vijeću, nakon što je ispucao sav arsenal optužbi za krimimal i do minusa rashladio dvoranu mahanjem svojom krivičnom prijavom i primjerkom “Slobodne Bosne” kao glavnim dokazom, potegao i krunski razlog protiv Imamovićevog izbora, saopštivši zgranutim vijećnicima da je novi načelnik prije rata liječen od najgoreg oblika šizofrenije.

Ipak, rezultat Ajanovićeve tirade nije izostao …. napokon je shvatio šta znači izreka “pas laje a karavan prolazi”. (Tuzlarije, februar 2001)

Izvanredna sjednica Općinskog vijeća Tuzle

IMAMOVIĆ NASLIJEDIO BEŠLAGIĆA

Pravnik Jasmin Imamović novi je načelnik Tuzle, odlučilo je Općinsko vijeće na prekjučerašnjoj izvanrednoj sjednici. Na toj dužnosti naslijedio je mr. Selima Bešlagića koji je prije nešto više od mjesec dana izabran za predsjednika Tuzlanskog kantona.

Kandidaturu Imamovića podržala su 24 vijećnika iz SDP-a, SDA, DSP-a i Stranke za BiH, a protivan je bio jedino predsjednik Bosanske stranke, Mirnes Ajanović. Predstavnici HDZ-a nisu prisustvovali sjednici Općinskog vijeća.

Vijećnik Mirnes Ajanović zamalo je izazvao incident i prekid sjednice, nakon što je izišao za govornicu, te tražio da se poništi kandidatura Imamovića, iznoseći laži o ,,teškoj nasljednoj bolesti Imamovića i njegove obitelji”, što je izazvalo zgražanje sudionika sjednice.

Novi načelnik, Jasmin Imamović, rekao je kako on ,,neće vladati, nego služiti”, te da će to tražiti i od svih potčinjenih službenika.

- Neka vlada Općinsko vijeće, u duhu Ustava, zakona i Statuta općine. Osobno ću se založiti da Tuzla bude grad iznad svih drugih u BiH. Što se tiče laži i objeda, koje je na račun moje obitelji izrekao vijećnik Ajanović, vjerujem da će ga jednom stići sud pravde, te da će odgovarati za svo zlo koje je nanio svojim političkim neistomišljenicima – rekao je Jasmin Imamović. (Večernji list, 15. veljače 2001.)

Share

Vijest je komentarisana 12 puta.

  1. dobavljac kaže:

    Ovo je bitno: Kandidaturu Imamovića podržala su 24 vijećnika iz SDP-a, SDA, DSP-a i Stranke za BiH, a protivan je bio jedino predsjednik Bosanske stranke, Mirnes Ajanović. Predstavnici HDZ-a nisu prisustvovali sjednici Općinskog vijeća.

    Ovaj je istrazivao :)

  2. posmatrac kaže:

    Kao prevodilac predstavniku MZ bio sam na toj sjednici. Stvarno je bilo svega. Imamovic se prije toga odrekao vijecnickog mandata da bi mogao biti kandidat za nacelnika. Najavio je tuzbu protiv Mirnesa, koja nikada nije podnesena. Ubrzo poslije toga Mirnes je dobio stan od Opstine i doslo je do “pomirenja”. Nacelniku vise niko nije spominjao zdravstveni karton a moram priznati da je na sjednici bilo ruzno

  3. Kjd kaže:

    Mirnes Ajanovic je najveci k*******c od bilo kojeg kr********a koji postoji.

    L***v najveci.

  4. neno kaže:

    Tuzlanski Kaligula

  5. ćuza kaže:

    Pozabavite se bolestima Mirnesa Ajanovića.
    Svi znaju da on stvarno nije “čitav”, a još gori od njega su oni koji ga citiraju ili još gore slušaju njegove nebuloze.

    Suviše ste tandenciozni da mi je muka i otvoriti ovaj portal.

  6. elation kaže:

    A, da. Jasmin Imamovic zaista “puca” od mentalnog zdravlja, jel’de? :D

  7. escobar_ kaže:

    @ćuza: Preporučujem Partijarije, tamo su takvi poput tebe dobrodošli.

  8. sadik kaže:

    kako su se neki sajtovi preobukli. Nekad nazivali JI šizofreničarem, a sad od njega marišu lovu iz budžetaa. To se zove uvlaka

  9. mandatory name kaže:

    fakat partijarije,tj prislusno obavjestajni centar komadanta ratnog presjednistva OVTZ ili kako se vece zvala ta titula kojom se okitio islam-boy…
    slazem se jasko puca od mentalnog zdravlja kako neki kazu “it runs in the family”…
    nego, skuplji je parking u tz nego u kanadi, samo da znate :)
    voda je skuplje nego u Izraelu, pitajte edu majku ako ne vjerujete :)
    grijanje kao jedan nus proizvod kosta jednako kao i da se grijemo na bilo koji drugi resurs…
    zrak je cist pravo, pogledajte statistiku respiratornih oboljenja i uporedite tz i recimo sarajevo, zenicu, bihac, mostar, cernobil…
    ceste, infrastruktura, zeleni val, stadion, zoo vrt, vijadukti, zaobilaznice oko tuzle preko soline, simin hana, gornje tuzle, tuneli do dubrava, aerodom, aero flota…neznam cija su to obecanja????

  10. deny kaže:

    A kino, a kino? Nemamo kina…Ko je obeco multiplex? Tuzla je jedini grad u Evropi, i najstariji grad na svijetu… koji nema kina

  11. dobavljac kaže:

    Nemamo u Tuzli nekakav kvalitetan vanjski bazen ….. i da se sagradi negdje na kraju Tuzle …. jer ja ne volim ici u nekakve slane Bare …. gdje dolazi 5000 ljudi …. bas me zanima tko tu ide u WC.

    I jos mi muka bude kad cujem JKP klizaliste d.o.o., JKP bare d.o.o. Jer to nigdje nepostoji da poduzeca d.o.o. primaju platu iz opcine Tuzla.

    Jer ako nema profita …. gasis poduzeca.

  12. korina kaže:

    ENO NA yOUTUBE VAGABUNDO DZASMIN HAHAHA

    http://www.youtube.com/watch?v=sAjoTzDrS2w=player_embedded

Komentarišite

 
pročitajte i:
TuzlaL!VE na Facebook-u
REKLAMA
SPORTSKI MAGAZIN
REKLAMA
  •   KOMENTARI  
  •   NOVO  
  •   POPULARNO  
  •   TAGOVI  
DA SE NE ZABORAVI!
GLASANJE
    • ŠTA MISLITE O NOVOM VIJEĆU MINISTARA BIH?

      Rezultati glasanja

      Loading ... Loading ...

  • REKLAMA
    PRIJATELJ PORTALA