Ponovo drama u Mejdanu: Rikalo i Hasandić donijeli pobjedu OKK Slobodi (Foto)

0
510

Košarkaši OKK Slobode u Ligi za opstanak startovali su pobjedom protiv mostarskog Studenta rezultatom 84:80 (24:16, 19:18, 24:18, 17:28).

Sjano su domaći počeli, ali su u zadnjoj četvrtini morali grčevito spašavati bodove.

Najbolji igrač utakmice bez sumnje je bio Almir Hasandić koji je u prvom poluvremenu postigao 23 poena, bez ijednog promašaja. Procenat šuta od 100 posto garnirao je sa sedam trojki iz isto toliko pokušaja. Utakmicu je završio sa 32 poena od kojih 8 trojki.

Tuzlaci su poveli 8:0, u 5. minuti bilo je 15:6, a rezultat se lagano, ali sigurno povećavao.

Početkom druge četvrtine gostima je uspjelo stvore malu neizvjesnost, nakon pogotka Dinka Peljte za 27:22.

No, potom se ekipa Ivana Velića, kome je ovo treća pobjeda u četiri nastupa od dolaska na trenersku klupu OKK Slobode, ponovo razigrala, s tim što su se Hasandiću pridružili Marko Rikalo i Nedžad Muratović.

U 30. minuti domaći su došli do najvećeg vodstva (67:52) i niko u tom trenutku nije pomišljao da bi moglo doći do drame. A nju su režirali Ivan Šilić, Dinko Peljto i Jelen Ross, te s druge strane Marko Rikalo.

U 38. minuti Mostarci su smanjili rezultat na 75:69, ali su Hasandić i Rikalo pogocima ponovo podigli „ljestvicu“ na 79:71.

Šilić i Ross su trojkama doveli meč u potpunu neizvjesnost (79:77), da bi se sve rješavalo šutevima iz slobodnih bacanja.

U igri živaca više koncentracije imali su domaći koji su u samom finišu pogotkom Rikala osigurali pobjedu.

Hasandić je utakmicu završio sa 32 poena, Rikalo je ubacio 21, a Haris 10 poena.

U ekipi Studenta Gudić je postigao 20, a Peljto i Ross po 17 poena.(mp, tl – Foto: Darko Zabuš i Miroslav Petrović)