Podbacili kad je trebalo: Austrija – BiH 34:32, propale još jedne kvalifikacije

0
265

Rukometaši Bosne i Hercegovine poraženi su u Beču u okviru posljednjeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2018. godine u Hrvatskoj od selekcije Austrije rezultatom 32:34 i tako su ostali bez plasmana na prvenstvo Starog kontinenta.

Naša reprezentacija je vrlo loše ušla u utakmicu i na startu je gubila rezultatom 0:3. Potom su izabranici Bilala Šumana stabilizovali svoje redove i nakon deset minuta igre došli smo prvi put u vodstvo (6:5). Pola naših golova postigao je Predragović.

Održavala je naša selekcija vodstvo koje je dostizalo i do tri gola, a onda je u posljednjih deset minuta uslijedio pad, najviše uzrokovan očajnim suđenjem.

Proradili su Weber i Bilyk kod domaćih, koji su doveli Austriju do izjednačenja te se s rezultatom 17:17 otišlo na odmor.

Vrijedi istaći da su poljske sudije u prvom poluvremenu dosudile čak šest isključenja za BiH, dok je na drugoj strani Austrija samo dvije minute bila bez igrača u polju.

I u nastavku meča naša selekcija je imala vodstvo, a najbolji akteri iz prvog poluvremena, Weber, Bilyk na jednoj i Panić na drugoj strani nastavili su “rešetati” mreže.

Vodili smo 25:23, imali igrača više i kontru koju smo nevjerovatno “promašili”, a zatim smo primili gol. Umjesto da odemo na +3, domaćin je smanjio na -1, a potom je uslijedila serij grešaka ekipe Bilala Šumana i četiri minute prije kraja gubili smo nedostižnih 31:26.

o što smo meč završili s minusom od dva gola, ne govori da smo imali šansu za preokret, nego da su se i domaćini počeli rano slaviti, pa su se malo opustili.

Do kraja susreta je Austrija rutinski zadržavala prednost i na kraju slavila rezultatom 34:32.

U domaćoj selekciji najbolji je bio Bilyik s osam golova, dok se Weber sedam puta upisao u listu strijelaca. Našu selekciju su predvodili Panić sa sedam, odnosno Terzić sa šest golova.

Trinaesti put smo u kvalifikacijama za EP ostali kratkih rukava. kriv je Savez, kriva je država što ne brine o reprezentacijama, ali krivi su i pojedini igrači koji su igrali brzopleto, nedisciplinovano i samouvjereno. Kriv je i Bilal Šuman što ekipu nije “naučio” da na utakmicama ne glume “trgovce” koji prodaju lopte, kao u ovim kvalifikacijama. (tl)