Odličan nastup mladih tuzlanskih gimnastičara na takmičenju u Banjoj Luci (Foto/Video)

0
90

U organizaciji Gimnastičkog kluba Spartak, u Banjoj Luci jučer je održano drugo međunarodno takmičenje pod nazivom „Dani gimnastike“.

Nastupilo je blizu 200 gimnastičarki i gimnastičara iz 13 klubova Bosne i Hercegovine, Srbije i Hrvatske, a među njima i članovi Gimnastičkog kluba “Tuzla”.

U C programu mlađe kadetkinje ekipno srebrne medalje su osvojile: Emina Sulejmanović,  Nejla Koprić, Lana Mandžić i Selma Vokić.

U kategoriji dječaka – mlađi kadeti. zlatnu medalju ekipno su osvojili: Amar Zahirović, Azur Kudumović, Andi Kapidžić, Arijan Cerić, te Haris Atiković.

U istoj kategoriji prvo mjesto osvojio je Amar Zahirović, drugo Azur Kudumović, a treće Arijan Cerić.

Kod seniorki 6. mjesto pojedinačno u višeboju osvojila je Deana Glumčević. U kategori mlađe kadetkinje Selma Vokić osvjila je 4. mjesto, saopćeno je iz Gimnastičkog kluba “Tuzla”.

Treneri koji su spremali tuzlansku djecu za takmičenju su Zerin Emić, Elvedin Čerimović i Sejad Dropić. (at, tl)