Odbojkašice Slobode revaširale se Mostarkama ostvarivši petu pobjedu u prvenstvu

0
61

U susretu 15. kola Premijer lige za odbojkašice, večeras je u Mostaru tuzlanska Sloboda pobijedila SOK Mostar 3:2 (25:17, 20:25, 22:25, 25:14, 15:12).

Gošće su povele nakon relativno lako dobijenog prvog seta, a domaće su naredna dva odigrale mnogo bolje i preokrenule su rezultat u svoju korist.

U četvrtom su Tuzlanke odigrale ponovo iznimno dobro, izjednačile su, a u posljednjem “nokaut” setu došle su do pobjede.

Zanimljivo je da su u novembru prošle godine gotovo identičan meč odigrale odbojkašice ova dva tima u Tuzli.

Tada je Sloboda povela 2:0, a Mostarke su na kraju slavile 2:3. Sada su im se igračice iz Tuzle u potpunosti revanširale.

Ekipa trenera Mensura Malovića i Nihada Zahirovića večeras je ostvarila petu pobjedu u prvenstvu, ostale su na 7. mjestu na tablici sa ukupno 16 bodova, dok je SOK Mostar ostao na 8. mjestu sa 13 bodova.

U slijedeća dva kola Sloboda je domaćčin ekipama banja Luka Voley i Jahorina, dok u posljednjem kolu gostuje u Gacku. (mp)