Odbojkaši Slobode na korak do finala, pala je iskusna ekipa Bosne! (Foto)

0
498

U prvoj utakmici polufinala play-offa za prvaka Superlige FBiH odbojkaša, večeras je u Tuzli domaća Sloboda pobijedila ekipu sarajevske Bosne rezultatom 3:0 (25:22, 25:22, 25:19).

Uzbudljivi meč pratilo je oko 400 gledatelja koji su bili „igrač više“ domaćeg tima, a općenito je atmosfera bila sjajna i kao rijetko kada u Tuzli kada je odbojka u pitanju.

Utakmica je trajala 70 minuta, a prvi set poslije dosta uzbuđenja dobila je domaća ekipa – 25:22.

U drugom je Bosna povela 11:17 i činilo se da će izjednačiti rezultat u setovima. Međutim, motivirani igrači trenera Armina Derviševića, na krilima publike, uspjeli su izjednačiti na 17:17, da bi ga na kraju riješili u svoju korist identičnim rezultatom kao i prvi.

U trećem je do izražaja došla velika borbenost, ali i mladost domaćeg tima. Nakon vodstva gostiju 2:5, preokrenuli su rezultat na 10:7, bacali su se za svakom loptom po cijelom terenu, da bi odličnom igrom na mreži riješili set u svoju korist 25:19, a time i meč u svoju korist.

Uzvratni susret igra se idućeg vikenda u Sarajevu, a plasman u finale ostvarit će ekipa koja u dva susreta ostvari bolji skor. (mp, Foto. Miro Petrović)