Odbojka: Šta se sinoć događalo na utakmici Jahorina – Sloboda?

0
249

U okviru 8. kola prvenstva BiH za odbojkašice, sinoć je ekipa Jahorine s Pala pobijedila tuzlansku Slobodu rezultatom 3:1 (25:21, 25:17, 10:25, 26:24).

Pomoćni trener Slobode Nihad Zahirović, međutim, reklamirao je materijalnu povredu pravila u četvrtom setu, u kojem su Tuzlanke, kod rezultata 2:1 u setovima, vodile 24:21, ali su ga izgubile.

Reklmaciju nisu uvažili delegat i prvi sudija, tvrdeći da je sve ispravno, ali je vrlo korektno postupio drugi sudija, inaće internacionalac, potvrđujući grešku i tražeći video snimak spornog detalja.

Nakon sudijskog kolegija i pregledavanja snimka, ispostavilo se da je prigovor trenera Slobode opravdan. Iako je prvobitno delegat sugerirao da se utakmica nastavi u četvrtom setu od spornog detalja, nakon informisanja direktora takmičenja, odlučeno je da se utakmica ne nastavlja, nego da ekipa Slobode, ako želi, uloži žalbu.

Hoće li uložiti ili neće, odlučit će Uprava kluba u toku današnjeg dana, rečeno je portalu TuzlaL!VE.ba.

Gdje je učinjena materijalna povreda pravila? Pema riječima Zahirovića dogodila se sredinom četvrtog seta.

– Na servis je došla igračica Jahorine koja je u nizu napravila par poena. Međutim, servis je preuzela druga igračica koja je trebala servirati poslije nje, tj. kod naredne promjene servera. To zapisničarka, inače sa Pala, nije vidjela ili nije htjela vidjeti kako bi pomogla svojoj ekipi. Možda su mislili da ja to neću primijetiti. Od tog trenutka, ostatak seta je potpuno neregular, jer su igračice Jahorine cijelo vrijeme bile u pogrešnoj postavi – izjavio je Zahirović.

Iako na službenoj stranici Odbojkaškog saveza stoji rezultat Jahorina – Sloboda 3:1, on još nije registrovan.

Sve zavisi hoće li se predstavnici tuzlanskog kluba žaliti. (tl)